Yükleniyor...

TEL:+90 212 288 02 03eposta: info@azraveteriner.comÇalışma Saatleri: Salı - C.tesi 09:30-19:30 Pazar - P.tesi : 13:00 - 18:00

Sokaklardaki  ve barınaklardaki yardıma muhtaç hayvanları sahiplenip onlara yeni bir hayat vermek  ve yuva olmak yerine petshoplardan aldığınız her bir hayvan onların birer nesne gibi üretildiği, satıldığı ve satılana kadar çok kötü şartlarda bakıldığı bir endüstriyi besler ve daha da büyümesini sağlar.

Sizce de sağlıksız koşullarda,daha çok yavru elde edebilmek için doğal süreçlerinin dışında ve kaldıramayacakları sıklıkta hayvanları yavrulatan bu endüstriyi beslemek çok acımasızca değil mi?

Ayrıca sahiplenmenin, satın almaya göre birçok avantajı da vardır.Örneğin;

1Herhangi bir barınakta farklı yaşlarda ve farkı karakterlerde birçok hayvan olduğu için kendi karakterinize ve yuvanıza uygun bir dost edinebilmeniz daha kolay olur.

2)Bir eşya satın alır gibi,hayvanları satın almak yerine onları bulundukları kötü şartlardan kurtarmak ve onlara yeni bir hayat sağlamak kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olur.

3)Satın almaktansa barınaktan sahiplendiğinizde daha fazla yardıma muhtaç dostumuzun barınabilmesi için barınaklarda daha fazla yer açılmış olur.

4)Çocuklarınıza ya da kendinizden yaşça küçük olanlara, yardıma muhtaç bir canlıya yardım etmenin doğruluğunu öğretmiş ve onlara iyi birer örnek olursunuz.

Azra Veteriner Kliniği 2015(Tüm Hakları Saklıdır)